• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
BIP

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

W czwartek, 29 kwietnia 2021 roku odbyły się eliminacje szkolne do XIX edycji Rejonowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. Tegoroczna edycja konkursu jest szczególna, ponieważ zarówno eliminacje, jak i finał zostały zaplanowane w formule online.

Celem organizowanego przez Publiczna Szkołę Podstawową w Garbatce-Letnisko konkursu jest krzewienie wartości patriotycznych i pielęgnowanie miłości do Ojczyzny. Konkurs ten jest stałym elementem naszej szkolnej tradycji od prawie 20 lat, dlatego zależało nam na jego kontynuacji mimo ograniczeń związanych z pandemią.

Co ważne, konkurs znajduje się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty i inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz został objęty patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Starosty Kozienickiego oraz Wójta Gminy Garbatka Letnisko.

W eliminacjach szkolnych przeprowadzonych w aplikacji Teams wzięło udział najlepszych 16 recytatorów z klas I-VIII. Prezentacje oceniało jury w składzie: pani Mariola Nowakowska, pani Karolina Matejszczak i pani Anna Rutka. Wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie zarówno z prezentacją utworu, jak i jego interpretacją. Po burzliwych naradach jury postanowiło, że naszą szkołę w finale konkursu będą reprezentować:

Weronika Starzyk z kl. II b
Wiktoria Węsierska z kl. IV a
Zofia Bolesławska z kl. VIII b

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia! Prezentacje finałowe w formie nagrań będą oceniane 13 maja 2021 roku.

Anna Rutka

Wykonanie: Dan-net