• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
BIP

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

7 marca 2018 roku w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje miejskie XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego oraz Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka", w których wzięli udział mali recytatorzy wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali:

Mateusz Tomala z klasy IIIb (opiekun Danuta Siembor),
Agata Zaborska z klasy IVb (opiekun Karolina Matejszczak),
Zofia Mieczyńska z klasy IVc (opiekun Anna Rutka),
Zofia Bolesławska z klasy Vb (opiekun Agnieszka Rygiel).

Prezentacje oceniały członkinie Towarzystwa Kultury Teatralnej Ziemi Radomskiej: pani Zofia Miecznikowska, pani Czesława Jakubska oraz pani Hanna Jaworska. Mieliśmy okazję usłyszeć interpretacje zarówno utworów poetyckich, jak i fragmentów prozy. Uczniowie tradycyjnie sięgnęli po teksty Ignacego Krasickiego, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej czy Doroty Gellner, ale pojawiły się też mniej popularne wiersze współczesnych polskich autorów. Poziom recytacji był wysoki, wszyscy uczestnicy przyjechali bardzo dobrze przygotowani.

 Spośród przepięknych prezentacji czwórki naszych uczniów szczególną uwagę jury zwróciła interpretacja Agaty Zaborskiej, która zakwalifikowała się do rozgrywanego w Radomiu finału konkursu. Wezmą w nim udział wyróżnieni recytatorzy z całego regionu.

 Wszystkim naszym recytatorom składamy ogromne gratulacje, a za Agatkę trzymamy kciuki, by jak najlepiej wypadła podczas prezentacji finałowych.
Anna Rutka

Wykonanie: Dan-net