• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
BIP

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Msza święta w Kościele z Wolanowa, kopcenie znaku krzyża na belce stropowej, rozniecanie domowego ognia w piecu zapaloną w kościele świecą . . . W Muzeum Wsi Radomskiej już po raz kolejny odbyły się obchody święta Matki Boskiej Gromnicznej. W zabytkowym kościele pw. św. Doroty eucharystii przewodniczył  ks. Dariusz Skrok, natomiast homilię wygłosił  ks. Zbigniew Niemirski - redaktor naczelny radomskiego "Gościa Niedzielnego. Po Mszy św. wierni z zapalonymi gromnicami  przeszli do zagrody z Alojzowa, gdzie Zespół Ludowy "Skaryszewiacy" przedstawił tradycyjne obchody święta. Ostatnim elementem było rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze ozdoby choinkowe. Na konkurs wpłynęło dwieście trzydzieści dziewięć prac ze szkół podstawowych regionu radomskiego. Uczennice naszej szkoły zdobyły cenne nagrody.

Uczestniczki koła plastycznego:
Karolina Słyk, Eliza Mazur, Zofia Mieczyńska, Klaudia Drzewiecka zajęły  ex  aequo 1 miejscew  kategorii  Tradycyjna ozdoba choinkowa –opiekun p. R.Strzałkowsa-Jędrasek
Wiktoria Węsierska w kategorii  Współczesna ozdoba choinkowa  zajęła II miejsce –opiekun p.E.Mazur

W związku z wysokim poziomem prac nadesłanych na konkurs, Komisja Konkursowa zadecydowała o wyróżnieniu wybranych uczestników konkursu nagrodąDyrektora Muzeum Wsi Radomskiej .  Nagrodę pani Ilony Jaroszek – Dyrektora Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu otrzymała Lena Malec uczennica klasy II –opiekun D.Fałek.

Święto Matki Boskiej Gromnicznej w Muzeum Wsi Radomskiej zakończyło się koncertem kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Ludowego "Skaryszewiacy". Uroczystości odbyły się pod honorowym patronatem Księdza Biskupa Henryka Tomasika Ordynariusza Diecezji Radomskiej.

Renata Strzałkowska-Jędrasek

Wykonanie: Dan-net