• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
BIP

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Jak rozmawiać z dziećmi i wspierać je w tym czasie?

Stanęliśmy przed trudnym czasem zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Zmiany te tym bardziej trudno zrozumieć dzieciom, wyrwanym ze swoje znanego rytmu  ze swoich rytuałów, pozbawionym towarzystwa kolegów, możliwości spacerów. Inaczej na tę sytuację zareaguje przedszkolak, inaczej  dziecko w wieku szkolnym czy nastolatek, dlatego rozmowy na ten temat muszą przebiegać w sposób dostosowany do wieku dziecka. Jak więc rozmawiać? Jak zaopiekować się trudnymi emocjami dziecka – np. lękiem, złością – związanymi z pandemią? W jaki sposób wesprzeć dziecko, które tęskni za przedszkolem lub szkołą i znajomymi? Jak rodzeństwo może się wzajemnie wspierać? Jak my powinniśmy radzić sobie ze swoimi lękami aby wspierać nasze dzieci. Warto korzystać z rzetelnych informacji i sprawdzonych stron.

Proponujemy stronę Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to ogólnopolski projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie. Odkrywa możliwości działania, jakie w różnych sferach życia daje psychologia. Jego założeniem jest udostępnienie rzetelnej wiedzy psychologicznej, do której można sięgać niezależnie od miejsca i czasu, w jakim się znajdujemy. Obecnie strona proponuje cykl tematyczny ,,Koronawirus”.

Jak radzić sobie z lękiem przed koronawirusem? - dr Ewa Pragłowska i Joanna Gutral

https://www.youtube.com/watch?v=srrPodn3aag&feature=emb_rel_pause

 Szczególnie polecamy

Jak rozmawiać z dziećmi i wspierać je w tym czasie?
Rozmawiają o tym psycholog i psychoterapeuta Uniwersytetu SWPSZofia Szynaldr Magdalena Śniegulska.

https://swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/21383-koronawirus-jak-rozmawiac-z-dziecmi-i-wspierac-je-w-tym-czasie

Materiały pochodzą ze strony: https://swps.pl/strefa-psyche

Wykonanie: Dan-net