• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

22 czerwca 2018 roku, po dziesięciu miesiącach intensywnej nauki, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko uroczyście zakończyli rok szkolny. W sali gimnastycznej oprócz uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców pojawili się także: pani dyrektor Agnieszka Babańca, zastępca dyrektora szkoły pani Ewelina Piecyk-Kowalska, Przewodniczący Rady Gminy pan Włodzimierz Mazur, ks. kan. Augustyn Rymarczyk i Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Łyjak.

Wśród zgromadzonych były osoby, które po raz ostatni przekroczyły próg szkoły w roli uczniów. Byli to gimnazjaliści, uczniowie klas trzecich, dla których ten dzień był pożegnaniem ze szkołą w Garbatce. W ich imieniu podziękowanie za wieloletnią naukę i opiekę złożyła Olga Karaś. Do podziękowań dołączyli się także ich rodzice.

To niestety nie był koniec pożegnań. Wraz z końcem roku szkolnego na zasłużoną emeryturę odeszła wieloletnia nauczycielka religii pani Lidia Bartosiewicz. Uczniowie podziękowali jej za dobro jakie dla nich uczyniła, cierpliwość, życzliwe słowa i drogowskazy, jakie postawiła na ich drodze. Pani Lidia została też zapamiętana jako serdeczna koleżanka, osoba pogodna i uśmiechnięta.

Pożegnaliśmy też ks. Łukasza Boćka, który już po wakacjach rozpocznie pracę w nowej parafii. Księdzu dziękowaliśmy za otwartość oraz zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą. Pracę w szkole zakończyła również pani Wiesława Zaręba, która też doczekała emerytury. Pani Lidii i pani Wiesławie życzyliśmy dużo zdrowia, aby mogły w pełni cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem, zaś ks. Łukaszowi Boćkowi owocnej posługi kapłańskiej.

Po pożegnaniach nadszedł czas na wręczenie nagród dla wyróżniających się uczniów i listów gratulacyjnych dla ich rodziców. Wśród wyróżnień znalazły się stypendia dyrektora szkoły dla najwybitniejszej młodzieży. Otrzymało je kilkoro uczniów z najwyższą średnią w szkole.  Olga Karaś (średnia 5,56) oraz Laura Rutka (średnia 5,34) zostały także uhonorowane stypendiami Wójta Gminy Garbatka-Letnisko.

Kolejnym punktem programu był występ szkolnego kabaretu w składzie: Julia Jurek, Ewa Mojsiuszko, Kacper Wdowiak i Łukasz Jędrys, który przedstawił skecz pod tytułem „Egzotyczne wakacje”. Rozbawiona publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Na koniec uroczystości życzenia udanych i bezpiecznych wakacji przekazali pani dyrektor Agnieszka Babańca, zastępca dyrektora szkoły pani Ewelina Piecyk – Kowalska, pani Agnieszka Łyjak oraz przedstawiciele samorządów uczniowskich.

Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialni byli: pani Anna Rutka, pani Karolina Matejszczak, pani Mariola Nowakowska. Oprawę plastyczną przygotowała pani Agata Styczyńska, a muzyczną pan Dariusz Rodakowski wraz z chórem.

Pani Anna Rutka
Pani Monika Rodakowska

Wykonanie: Dan-net