• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

7 maja bieżącego roku odbyło się spotkanie młodzieży gimnazjum z autorem wielu publikacji przyrodniczych i miłośnikiem przyrody - Sebastianem Sobowcem. Pierwsza część spotkania dotyczyła świadomego czytelnictwa. Uczniowie otrzymali praktyczne wskazówki dotyczące wyboru książki. Autor zaprezentował również swój dorobek literacki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pocztówki  z fotografiami wykonanymi przez naszego Gościa. Młodzież wysłuchali również ciekawej prelekcji o zwierzętach. Przyrodnik zaprezentował głosy ptaków oraz podzielił się wieloma ciekawostkami z ich życia. Pisarz bardzo szybko nawiązał świetny kontakt z uczestniczkami spotkania. Poczucie humoru i barwne opowieści zostały nagrodzone gromkimi brawami.
Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Markowskiej - kierownikowi Biblioteki Publicznej - za zorganizowanie spotkania, które odbyło się w ramach obchodów Jubileuszu 60-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Garbatce.  

Sebastian Sobowiec - działacz i aktywista w Gminnym Klubie Ekologicznym, Klubie Ekotop oraz Towarzystwie Ochrony Przyrody. Współzałożyciel Towarzystwa Ochrony Przyrody "Ostoja" w Sandomierzu. Współtwórca kilku regionalnych Ostoi Natura. Przez szereg lat był redaktorem biuletynu organizacji "Echa ekologii". Współpracował z kilkoma czasopismami o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Zajmuje się badaniem zasobów przyrody Kotliny Sandomierskiej, Wyżyny Sandomierskiej, Doliny Wisły oraz Roztocza.
Publikacje:

 • "Żółtoszara zieleń" - historia powodzi wiślanej pod Sandomierzem w 2001. (2005);
 • "Do zobaczenia w lesie" (2006);
 • "Dolny San" przewodnik;
 • "Album powodzi wiślanej 2007";
 • "Bukowa" (2008) - przewodnik przyrodniczo turystyczny po dolinie rzeki Bukowa;
 • "Sanna" (2008) przewodnik przyrodniczo turystyczny po dolinie rzeki Bukowa;
 • Tanwia -Tanew" (2008) przewodnik przyrodniczo turystyczny;
 • "Sen" (2008) powieść fantastyczna.
Wykonanie: Dan-net