• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

Już po raz piąty dzieci z klasy IIa uczestniczyły w Klasowym Czytaniu Bajek. Dnia 3 marca powitaliśmy mamę Maćka - panią Mariolę Kalinkowską, która przeczytała dzieciom książeczkę Thorbjorna Egnera pt. „Karius i Baktus”. Karius i Baktus to dwa tajemnicze stworki, które żyją w buzi małego chłopca o imieniu Marek. Wiodą tam szczęśliwe i dostatnie życie odżywiając się tylko słodyczami, a to, że główny bohater nie lubi myć zębów sprawia, że ich szczęście jest niezachwiane. Po przeczytaniu książeczki dzieci dowiedziały się, czym może skończyć się brak dbałości o higienę jamy ustnej, i co należy zrobić, by nie pozwolić niegrzecznemu Kariusowi i Baktusowi na bezkarne harce w ich buziach. Dzieciom bardzo podobały się przygody Kariusa i Baktusa, których słuchały z wielkim zainteresowaniem. Bardzo dziękujemy pani Marioli za piękne przeczytanie książeczki.

Dzieci z klasy IIa z wychowawczynią Danutą Fałek

Wykonanie: Dan-net