• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

W związku z obchodzonym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” miała miejsce wyjątkowa lekcja historii, którą w czwartek poprowadzili uczniowie naszej szkoły. Wykład był ilustrowany prezentacją multimedialną, a po jego zakończeniu zgromadzeni obejrzeli film dokumentalny pt. „Żołnierze Wyklęci”. Lekcja umożliwiła słuchaczom poznanie losów żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego m.in. Witolda Pileckiego, Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, Franciszka Jaskulskiego „Zagończyka” i innych. Dała także odpowiedź na pytania: o co, przeciwko komu, w jaki sposób i jak długo walczyli „Żołnierze Wyklęci”? Lekcja poświęcona „Żołnierzom Wyklętym” była formą uczczenia przez młodzież pamięci tych, którzy dążyli do niepodległej, suwerennej Polski broniąc jej przed sowietyzacją.

Rafał Kącki

Wykonanie: Dan-net