• bal
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • lewa
  • prawa
  • p
  • p
  • p
  • p
  • p
  • p
  • p
  • p
  • p
  • p
  • p
  • p
  • p
  • p
  • p
  • p
  • p
  • p
  • p

W dniu 3 grudnia 2016 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce- Letnisko rozegrany został V Mikołajkowy Turniej Oyama Karate o Puchar Wójta Gminy Garbatka- Letnisko. Zawody zgromadziły 227 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w konkurencji Kata w dziewięciu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Dodatkowo rozegrana została kategoria otwarta w której zawodniczki i zawodnicy prezentowali mistrzowskie kata Seienchin. Mistrzostwa zorganizował Zespół Szkół Samorządowych w Garbatce- Letnisko oraz Nadwiślański Klub Sportów Walki Wulkan pod honorowym patronatem wójta Gminy Garbatka- Letnisko Pana Roberta Kowalczyka.

W imieniu organizatora wszystkich przybyłych zawodników oraz publiczność powitała dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych Pani Agnieszka Babańca. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał przewodniczący Rady Gminy Garbatka- Letnisko Pan Włodzimierz Mazur.

Komisji sędziowskiej w składzie: sensei Dariusz Szulc 4 dan (Piotrków Trybunalski), sensei Adam Sochan 3 dan (Łódź), sensei Dariusz Hachaj 3 dan (Tarnów), sensei Dariusz Kowalski 3 dan (Legionowo), sensei Łukasz Łuczyński 2 dan ( Kozienice), sensei Robert Wlazło 1 dan (Tarnów), sempai Piotr Bednarek 2 kyu (Kozienice), sempai Robert Zychla 2 kyu (Kozienice) przewodniczył sensei Andrzej Suwała 4 dan (Kozienice).

Wyniki:
Kat. Smerf dziewczęta:
1 miejsce- Hanna Ryczkowska (NKSW Wulkan)
2 miejsce- Ada Zawłocka (NKSW Wulkan)
3 miejsce- Amelia Grzeszczyk (NKSW Wulkan)

Kat. Dziecko młodsze dziewczęta:
1 miejsce- Oliwia Maj (NKSW Wulkan)
2 miejsce- Zuzanna Kozłowska (Łódź)
3 miejsce- Oliwia Bobowicz (Legionowo)

Kat. Dziecko dziewczęta:
1 miejsce- Hanna Waszkiewicz (Łódź)
2 miejsce- Nikola Kułaga (NKSW Wulkan)
3 miejsce- Hanna Głowacka (Łódź)

Kat. Dziecko starsze dziewczęta:
1 miejsce- Julia Kowalik (NKSW Wulkan)
2 miejsce- Klaudia Bartoszek (Łódź)
3 miejsce- Inga Gaweł (Rzeszów)

Kat. Młodzik dziewczęta:
1 miejsce- Natalia Marcinkowska (Łódź)
2 miejsce- Anna Żurek (Legionowo)
3 miejsce- Aleksandra Zankowska (Łódź)

Kat. Junior młodszy dziewczęta:
1 miejsce- Wiktoria Lęgas (Legionowo)
2 miejsce- Dominika Kwiatkowska (Legionowo)
3 miejsce- Zofia Arczewska (Legionowo)

Kat. Junior dziewczęta:
1 miejsce- Michalina Jenżak (NKSW Wulkan)
2 miejsce- Alicja Stencel (Legionowo)
3 miejsce- Martyna Skrzypczak (NKSW Wulkan)

Kat. Junior starszy dziewczęta:
1 miejsce- Małgorzata Sekuła (NKSW Wulkan)
2 miejsce- Olga Karaś (NKSW Wulkan)
3 miejsce- Julia Szreiter (Łódź)

Kat. Open dziewczęta:
1 miejsce- Justyna Jaworska (NKSW Wulkan)
2 miejsce- Kinga Krawczyk (NKSW Wulkan)
3 miejsce- Karolina Ignatowicz (Piotrków Trybunalski)

Kat. Smerf chłopcy:
1 miejsce- Oliwier Kobyłka (NKSW Wulkan)
2 miejsce- Jakub Deja (NKSW Wulkan)
3 miejsce- Mikołaj Rabenda (Łódź)

Kat. Dziecko młodsze chłopcy:
1 miejsce- Alexander Jabłoński (Łódź)
2 miejsce- Ksawery Woźniak (NKSW Wulkan)
3 miejsce- Mikołaj Wrona (NKSW Wulkan)

Kat. Dziecko chłopcy:
1 miejsce- Bartosz Banaś (NKSW Wulkan)
2 miejsce- Jakub Schab (NKSW Wulkan)
3 miejsce- Bartosz Gołąbek (NKSW Wulkan)

Kat. Dziecko starsze chłopcy:
1 miejsce- Adam Sochan (Łódź)
2 miejsce- Kamil Deja (NKSW Wulkan)
3 miejsce- Bartłomiej Orłowski (NKSW Wulkan)

Kat. Młodzik chłopcy:
1 miejsce- Wiktor Purgał (Piotrków Trybunalski)
2 miejsce- Aleksander Skłucki (Legionowo)
3 miejsce- Michał Rabenda (Łódź)

Kat. Junior młodszy chłopcy:
1 miejsce- Dominik Mizak (NKSW Wulkan)
2 miejsce- Kajetan Frątczak (Piotrków Trybunalski)
3 miejsce- Szymon Liszka (Tarnów)

Kat. Junior chłopcy:
1 miejsce- Jan Winiarski (Rzeszów)
2 miejsce- Eryk Bartczak (Rzeszów)
3 miejsce- Jakub Uzar (Tarnobrzeg)

Kat. Junior starszy chłopcy:
1 miejsce- Michał Cwil (NKSW Wulkan)
2 miejsce- Jakub Kułaga (NKSW Wulkan)
3 miejsce- Mateusz Tatarata (NKSW Wulkan)

Kat. Open chłopcy:
1 miejsce- Mariusz Fiet (NKSW Wulkan)
2 miejsce- Adam Suwała (NKSW Wulkan)
3 miejsce- Jakub Wnęk (Tarnów)

Kat. Open Seienchin:
1 miejsce- Gabriel Cwil (NKSW Wulkan)
2 miejsce- Katarzyna Klimowicz (NKSW Wulkan)
3 miejsce- Michał Miśkiewicz (NKSW Wulkan)

Klasyfikacja drużynowa:
1 miejsce- Nadwiślański Klub Sportów Walki „Wulkan”
2 miejsce- Łódzki Klub Oyama Karate „Neko”
3 miejsce- Mazowieckie Centrum Karate Legionowo

Pamiątkowe puchary oraz dyplomy wręczali: przewodniczący Rady Gminy Garbatka- Letnisko Włodzimierz Mazur, sekretarz Gminy Garbatka- Letnisko Teresa Fryszkiewicz, dyrektor ZSS- Agnieszka Babańca, wicedyrektor ZSS- Ewelina Piecyk- Kowalska, sensei Dariusz Szulc, sensei Adam Sochan, prezes NKSW Wulkan Andrzej Suwała.
Nad obsługą techniczną zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Waldemar Langa, Tomasz Krekora, Andrzej Baracz.

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy, OSU!

Wykonanie: Dan-net