• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

5. listopada 2016 roku na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To święto wszystkich bajkowych bohaterów i dobry moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Uwrażliwiają na los innych, uczą tolerancji, działają na wyobraźnię, dostarczają wzorców oraz uczą pokonywania trudności.

W Zespole Szkół Samorządowych z okazji tego święta zorganizowany został „Festiwal Bajek”. Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej - pod okiem wychowawców i przy zaangażowaniu rodziców - przez cały październik podejmowali różne działania związane z wybranymi bajkami. Finałem ich przedsięwzięć było przygotowanie przedstawienia wylosowanej bajki. W tym dniu szkolna aula zamieniła się w baśniową krainę, w której można było spotkać Calineczkę, Rybaka i złotą rybkę, Jasia i Małgosię, Króla i Królową, wróżki, czarownicę, Czerwonego Kapturka, wilka, babcię i drwali oraz wiele innych bajkowych postaci. Jury w składzie: pani dyrektor Agnieszka Babańca, pani Renata Strzałkowska Jędrasek oraz pani Danuta Rajn podjęło się trudnego zadania wybrania klasy, która przygotowała najpiękniejsze kreacje, najciekawiej przedstawiła swoją bajkę oraz prawidłowo odpowiedziała na pytania. Piękne stroje zaprezentowały również dzieci V grupy z Przedszkola Samorządowego „Pod Sosnową Szyszką” (wychowawca pani Anna Karsznia). Zwyciężyli uczniowie klasy IIb ( wychowawca pani Danuta Siembor). Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy. Festiwal prowadziły uczennice gimnazjum: Ilona Sobczyk oraz Natalia Gawryołek.

Wykonanie: Dan-net