• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

21 czerwca 2016 roku młodzież Zespołu Szkół Samorządowych wzięła udział w happeningu ekologicznym „Czysta Garbatka- miłe letnisko” zorganizowanym pod patronatem wójta gminy Roberta Kowalczyka i firmy TÖNSMEIER. Akcja rozpoczęła się od zbierania śmieci w wyznaczonych wcześniej miejscach przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy przykładali się do zadania, ponieważ na klasę, która zapełni największą liczbę worków czekała nagroda- lody! Następnie na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Polanka” odbyła się część artystyczna imprezy, która poprowadziły: Zuzanna Rokita, Zuzanna Mazur i Beata Seremak. Uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce- Letnisko, Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogucinie oraz maluchy z Publicznego Przedszkola Samorządowego wystąpili na scenie „Grzybka” z przedstawieniami, pokazem ekologicznej mody, piosenkami i układami tanecznymi dotyczącymi ochrony środowiska. Wszystkie występy spotkały się  z ciepłym przyjęciem publiczności. W przerwie między pokazami dzieci mogły skosztować pysznych hot dogów i ugasić pragnienie owocowymi sokami. Ale to jeszcze nie wszystkie atrakcje- można było także popływać kajakiem pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. A ponieważ pogoda wyjątkowo tego dnia dopisała, chętnych było wielu. Festyn był doskonałym połączeniem przyjemnego z pożytecznym, dlatego czekamy na następne takie spotkanie za rok.

Agnieszka Rygiel

Wykonanie: Dan-net