• bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • bal
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa
 • prawa

Aktualności

Eliminacje do Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej

17 kwietnia 2018 r. w auli naszej szkoły odbyły się eliminacje do Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. Udział w nich wzięli uczniowie klas I-VII. Każdą z klas reprezentowały dwie osoby wyłonione przez nauczycieli.

Na początku głos zabrała pani Karolina Matejszczak, która poprowadziła cały konkurs. Przedstawiła jury w składzie: pani Anna Rutka, pani Mariola Nowakowska, pani Monika Rodakowska i pani Aleksandra Basaj. Następnie powiedziała krótko o założeniach konkursu i życzyła uczniom powodzenia. Uczniowie prezentowali wiersze z dużym zaangażowaniem. Wszyscy uczestnicy byli nagradzani wielkimi brawami. Decyzją jury do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się:

Maja Pochylska z kl. IIIa
Zofia Bolesławska z kl. Vb

Dodatkowo jury postanowiło wyróżnić dwie osoby: Maję Janeczek z kl. II oraz Filipa Matejszczaka z kl. IV c.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za występ, a nagrodzonym gratulujemy!

Zuzanna Szewczyk z gazetki szkolnej „Szkoleś”

Uczennica naszej szkoły wyróżniona brązowym medalem w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Pangea.

Pangea to konkurs matematyczny, organizowany co roku przez Międzynarodową Szkołę Meridian. Jego celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie matematycznych zdolności wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

6 kwietnia 2018 roku Zofia Bolesławska – uczennica klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce – Letnisko odebrała w Warszawie brązowy medal uzyskany w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Pangea i uzyskała tytuł Matematycznego Mistrza. Zofii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Patrycja Rybak – nauczycielka matematyki

Wydarzenie Zmartwychwstania okiem młodego dziennikarza.

27 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisku odbył się Apel Wielkanocny. Uczniowie wcielili się w role prezenterów telewizyjnych i dziennikarzy oraz świadków wydarzeń zbawczych Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa. Młodzi mieli za zadanie zrelacjonować wydarzenia z Wielkiego Tygodnia. Spektakl zawierał trzy sceny: relację z góry Golgota, z pustego grobu czyli miejsca Zmartwychwstania Chrystusa oraz znad Jeziora Galilejskiego, gdzie miał miejsce nadzwyczajny połów ryb. Uczniowie z pasją zaangażowali się w swoje role, by jak najlepiej oddać klimat tych wydarzeń. Uzupełnieniem gry aktorskiej był występ chóru szkolnego pod opieką pana Dariusza Rodakowskiego.

Po przedstawieniu głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, a następnie pani dyrektor Agnieszka Babańca, pani wicedyrektor pani Ewelina Piecyk-Kowalska oraz ks. Proboszcz Augustyn Rymarczyk, który zwrócił uwagę zebranych na głębszy sens Świąt Zmartwychwstania -  świętowanie zwycięstwa Jezusa – Słońca nie znającego Zachodu. Życzenia złożyli również Wójt Gminy Garbatka-Letnisko pan Robert Kowalczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy pan Włodzimierz Mazur. Wśród zaproszonych gości byli także pani Magdalena Marszałek - przedstawicielka Urzędu Gminy oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Uczniów opieką merytoryczną objęli ks. Łukasz Bociek, siostra Jadwiga Szczepańska, pani Lidia Bartosiewicz oraz pani Anna Rutka. Natomiast dekorację przygotowała pani Agata Styczyńska.

Dziękujemy uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie inscenizacji:  Mateuszowi Szafrańskiemu, Pawłowi Sobczykowi, Ernestowi Abramczykowi, Jakubowi Mazurowi, Michałowi Jędraskowi, Mai Walczak, Justynie Waszkiewicz, Maciejowi Zarębie, Julii Spytek, Jakubowi Chmielewskiemu, Kacprowi Wiraszce, Szymonowi Jędrysowi, Laurze Rutce oraz Zofii Bolesławskiej.

Ks. Łukasz Bociek

''Bezpieczny Internet" - przedstawienie profilaktyczne

Cyberprzemoc to obecnie  najszybciej rozwijające się zagrożenie, które dotyka  wszystkich, a zwłaszcza dzieci, bowiem one  są najbardziej podatne na tego rodzaju działania. Bardzo często nie zdają sobie sprawy, jak wiele codziennych zachowań jest niewinnym początkiem aktów wirtualnej agresji... Niestety na tym sprawa się nie kończy... Te negatywne emocje przenikają do rzeczywistego świata i z ogromną siłą uderzają w nas –  użytkowników  Internetu.  „Przecież to miał być tylko niewinny żart” – zdanie, które najczęściej pada z ust winowajców, czyli tych, którzy celowo bądź też w sposób  nieświadomy stosują cyberprzemoc w relacjach z innymi. Jedno jest pewne: Internet i urządzenia mobilne zmieniły  nasz świat i mają na nas ogromny wpływ. Trzeba pamiętać o tym, że nowoczesna technologia to nie tylko zabawa, ale także ryzyko uzależnienia, przemocy czy łatwego dostępu do nieodpowiednich treści. Mając na celu dobro naszych uczniów, w naszej szkole w ramach akcji CYFROWOBEZPIECZNI organizowane są różnego rodzaju spotkania, zajęcia i konkursy, których główną myślą jest uświadamianie najmłodszym tego, że w sieci czyha  wiele niebezpieczeństw i dlatego zawsze, gdy korzystamy z Internetu, musimy kierować się zdrowym rozsądkiem. Należy wykazać czujność i ostrożność, zwłaszcza w kontaktach z tymi, których znamy tylko ze świata wirtualnego i nigdy nie widzieliśmy ich w "realu".

26 marca w szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. ''Bezpieczny Internet". Dotyczyło ono  problemu  uzależnienia od  komputera. Młodzież gimnazjalna  przedstawiła swoim młodszym koleżankom i kolegom kilka scenek z życia codziennego nastolatki o o imieniu Kasia. Dziewczyna ta wpadła w sidła uzależnienia, co przyczyniło się do tego, że zapomniała o tym, co jest tak naprawdę w życiu istotne. Rodzice przestali być dla niej ważni, najlepsze koleżanki zostały zepchnięte na dalszy plan, natomiast w centrum zainteresowania znalazł się ... komputer. To on stał się nieodzownym elementem życia Kasi. Dziewczyna przesiadywała przed nim całe dnie, a także noce. Nie potrafiła myśleć o niczym innym, tylko o swoim komputerze i wirtualnej rzeczywistości. On i tylko on był jej potrzebny do życia, a cała reszta  zupełnie ją nie obchodziła. Bez reszty zatraciła się w świecie, który naprawdę nie istniał. Wydawałoby się, że nie ma już dla tej nastolatki ratunku, jednak okazuje się, że nawet z beznadziejnymi sytuacjami  człowiek potrafi się uporać  i pokazać, że jest silny. Trzeba tylko uwierzyć w siebie i własne możliwości, a przede wszystkim należy mieć obok kogoś, kto w każdej chwili jest gotów podać nam pomocną dłoń.   Historia Kasi zakończyła się happy endem. Nastolatka w porę się opamiętała. Wraz z pomocą rodziców pokonała swoje słabości, które w przedstawieniu przybrały postać zjaw z nocnego koszmaru. Kasia zrozumiała, co jest dla niej najcenniejsze, a właściwie kto. Okazuje się, że jest to oczywiście rodzina. Szanujmy więc swoich bliskich i okazujmy im swoją miłość najlepiej jak tylko potrafimy, a przede wszystkim dziękujmy im, że po prostu są z nami.

Przedstawienie zostało przygotowane przez p. Karolinę Matejszczak  i p. Agatę Styczyńską. Wzięli w nim udział następujący uczniowie: Julia Jurek, Alicja Warchoł, Amelia Hołuj, Patrycja Przerwa, Gabriela Grabowska, Oliwia Malec, Oliwia Sałek, Kacper Wdowiak, Jakub Chmielewski i Winicjusz Fila.

Czy prace domowe są potrzebne?

Nasi dziadkowie odrabiali, nasi rodzice odrabiali.... Czy to znaczy, że i my musimy odrabiać prace domowe? To, że coś było „od zawsze” nie znaczy że musi trwać w nieskończoność ani że jest dobre. Takie wątpliwości towarzyszą uczniom już od najwcześniejszych szkolnych lat. A przecież świat się zmienia, czy nie powinny iść za tym także zmiany dotyczące nauczania i zadawania prac domowych?

Właśnie nad zasadnością, a przede wszystkim jakością prac domowych zastanawiali się nasi uczniowie podczas debaty, która odbyła się 19 marca 2018 roku w sali gimnastycznej. Dyskusję poprowadziła Olga Karaś czuwająca nad czasem i kolejnością wypowiedzi. Argumentami wymieniali się przedstawiciele: uczniów klas IV,V, VI, VII szkoły podstawowej, I i II gimnazjum, reprezentanci rodziców i nauczycieli.

Ze względu na temat debata wzbudziła ogromne emocje. Publiczność, po wysłuchaniu argumentów i kontrargumentów, mogła wyrazić swoje stanowisko, wychodząc przez specjalnie oznakowane drzwi. Wyniki, mimo że jednoznaczne, okazały się dla nas dość zaskakujące- aż 70 osób opowiedziało się za zadawaniem prac domowych. Co to znaczy? To znaczy, że umiemy się wzajemnie słuchać, że bierzemy pod uwagę odmienne od naszych opinie i potrafimy dostrzec tzw. drugą stronę medalu.

Jakie wnioski nasuwają się po debacie? Sami uczniowie wielokrotnie wypowiadali się, że prace domowe mają sens, ale tylko wtedy, gdy są przemyślane przez nauczyciela, ciekawe i w jakimś sensie rozwijające; poza tym nie powinny być obowiązkowe i na pewno nie można ich zadawać codziennie!

Agnieszka Rygiel

W poszukiwaniu wiosny!

Z okazji pierwszego dnia wiosny uczennice klasy 3b Oliwia Malec i Julia Jurek przygotowały zagadki - niespodzianki dla najmłodszych.

Dziewczęta przeprowadziły wiosenną lekcje dla trzecioklasistów. Była zdrowa rywalizacja połączona z humorem i śmiechem. Wspólna zabawa jest także wspaniałym sposobem spędzenia wolnego czasu z koleżankami  czy kolegami i alternatywą dla  godzin przed komputerem.

Na zakończenie zajęć Julia i Oliwia przygotowały ,,fotobudkę” , która spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem. Uczennice zrobiły  wiosenne  zdjęcia z młodszymi koleżankami i kolegami.

Monika Bernacik

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

„Pamięć to nasz obowiązek”- takie motto przyświecało młodym  ludziom żyjącym w latach 40 – tych i 50 – tych XX wieku, którzy dzielnie i z całkowitym poświęceniem walczyli o w pełni suwerenną Polskę. Słowa te stały się także przewodnim hasłem uroczystości szkolnej, która odbyła się w naszej szkole 16.03.2018 r. Apel ten został zorganizowany w związku z upamiętnieniem Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który od 2011 roku obchodzony jest corocznie 1. marca. Jego najważniejszym celem było uczczenie pamięci tych, którzy w krwawym boju  oddali swe życie za OJCZYZNĘ. Podczas tej niezwykłej lekcji historii zostały przybliżone sylwetki żołnierzy niezłomnych, którzy przez wiele lat byli skazani na zapomnienie...

W uroczystości udział wzięli uczniowie klas 4-7. Dzieci recytowały patriotyczne wiersze i odgrywały scenki z życia bohaterów naszej historii. Niektóre z nich były niezwykle wzruszające i w pewnym stopniu zachęcały widzów do refleksji i zadumy.

Przedstawienie artystyczne uświetnił występ chóru pod przewodnictwem pana Dariusza Rodakowskiego, nauczyciela muzyki.

Akademia została przygotowana przez nauczycielki: p. Karolinę Matejszczak oraz p. M. Nowakowska.

Wycieczka do Warszawy ,,Śladami bohaterów Kamieni na szaniec”

Z okazji 100- lecia obchodów Niepodległej uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z wychowawczyniami wybrali się do Warszawy śladami bohaterów,, Kamieni na szaniec”. Pierwszym punktem wycieczki był Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Wśród grobów członków harcerzy Armii Krajowej - Szarych Szeregów, na których ustawiono białe, brzozowe krzyże, znajduje się mogiła Zośki, Rudego i Alka. Chwilą zadumy oddaliśmy im część. Odwiedziliśmy też mogiły wielu znamienitych Polaków.

Następnie pojechaliśmy do Muzeum Więzienia Pawiak, gdzie był przetrzymywany Rudy. Więzienie zostało spalone, zaś Muzeum zastało wybudowane na ocalałych piwnicach Pawiaka. Zobaczyliśmy przejmujące listy, różańce, rysunki oraz różne pamiątki, które przetrwały w pożarze, a zostały pozostawione przez więźniów, w większości osoby zamordowane w czasie II wojny światowej. Największe wrażenie wywarły narzędzia tortur, jakimi posługiwali się naziści oraz informacje na temat bestialstwa, jakiego doświadczyli przetrzymywani w tych murach Polacy.

Kolejnym punktem wycieczki był gmach Arsenału, gdzie 26 marca 1943 roku odbyła się akcja, mająca na celu uwolnienie Rudego. Odwiedziliśmy również Plac Piłsudskiego oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Stamtąd udaliśmy do Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie znajduje się Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Warszawie. Muzeum mieści się w dawnej siedzibie Gestapo przy Alei Jana Christiana Szucha 25.  Zobaczyliśmy cele, w których Gestapo przetrzymywało aresztowanych Polaków oraz narzędzia tortur, którymi posługiwano się w czasie przesłuchań.

Ostatnim miejscem na szlaku bohaterów Kamieni na szaniec było Liceum im. Stefana Batorego, do którego uczęszczali Alek, Zośka i Rudy. Przywitani zostaliśmy przez uczennicę klasy maturalnej, która zaprezentowała szczegóły Akcji pod Arsenałem a następnie oprowadziła nas po budynku liceum. Odwiedzając miejsca te miejsca uświadomiliśmy sobie , że mamy szczęście żyć w czasach pokoju. Duch Alka, Rudego i Zośki powinien nam jednak zawsze towarzyszyć.

 Monika Bernacik

„Orzeł Biały – nasza duma” – konkurs plastyczny dla dzieci

Kancelaria Senatu zaprosiła uczniów całej Polski do udziału w konkursie plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma”. Konkurs zorganizowany został w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.  Uczestnicy konkursu mogli przedstawić  w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła.

 

 Uczniowie naszej szkoły także przygotowali prace na ten konkurs. W wyniku eliminacji szkolnych zwyciężyły trzy prace:  Zuzanny Kamińskiej  z klasy Vb, Hanny Gnyś z klasy Vb oraz Laury Rutki z klasy VIa. Prace naszych dziewcząt będą reprezentowały naszą szkołę na eliminacjach okręgowych. Mamy nadzieję, że zakwalifikują się do eliminacji ogólnopolskich. Życzymy przychylności komisji konkursowej i oczywiście trzymamy mocno kciuki.

Szkolny opiekun konkursu Agata Styczyńska

Sukces grupy kabaretowej "Cwaniaki"

10 marca 2018 r. uczniowie klasy IIIb reprezentowali naszą szkołę podczas 15 Przeglądu Kabaretów Szkolnych w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach.

Kabaret „Cwaniaki” zaprezentował skecz pt. „Oddział Specjalny”. Uczniowie: Damian Olejarz, Mateusz Tomala, Mikołaj Wrona, Maja Pachocka, Karol Węgliński i Kacper Śmietanka zdobyli pierwsze miejsce w kategorii skecz PSP I-III. Opiekę nad grupą kabaretową sprawuje pani Danuta Siembor. Uczniom i opiekunowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Najlepsi recytatorzy z naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności

7 marca 2018 roku w Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje miejskie XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego oraz Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka", w których wzięli udział mali recytatorzy wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Naszą szkołę reprezentowali:

Mateusz Tomala z klasy IIIb (opiekun Danuta Siembor),
Agata Zaborska z klasy IVb (opiekun Karolina Matejszczak),
Zofia Mieczyńska z klasy IVc (opiekun Anna Rutka),
Zofia Bolesławska z klasy Vb (opiekun Agnieszka Rygiel).

Prezentacje oceniały członkinie Towarzystwa Kultury Teatralnej Ziemi Radomskiej: pani Zofia Miecznikowska, pani Czesława Jakubska oraz pani Hanna Jaworska. Mieliśmy okazję usłyszeć interpretacje zarówno utworów poetyckich, jak i fragmentów prozy. Uczniowie tradycyjnie sięgnęli po teksty Ignacego Krasickiego, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej czy Doroty Gellner, ale pojawiły się też mniej popularne wiersze współczesnych polskich autorów. Poziom recytacji był wysoki, wszyscy uczestnicy przyjechali bardzo dobrze przygotowani.

 Spośród przepięknych prezentacji czwórki naszych uczniów szczególną uwagę jury zwróciła interpretacja Agaty Zaborskiej, która zakwalifikowała się do rozgrywanego w Radomiu finału konkursu. Wezmą w nim udział wyróżnieni recytatorzy z całego regionu.

 Wszystkim naszym recytatorom składamy ogromne gratulacje, a za Agatkę trzymamy kciuki, by jak najlepiej wypadła podczas prezentacji finałowych.
Anna Rutka

Prace konkursowe uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko na pierwszych miejscach etapu powiatowego konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”

 

28 lutego 2018 r. w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach odbyło się podsumowanie powiatowych eliminacji XXV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Corocznie w myśl regulaminu konkursu uczniowie ze wszystkich typów szkół, po eliminacjach szkolnych, przedstawiają swoje dokonania w kategoriach prac pisemnych (indywidualnych i zbiorowych) oraz prezentacji multimedialnych. W konkursie tym tradycyjnie wzięli udział uczniowie z naszej szkoły. Zofia Bolesławska z klasy V b przygotowała pracę pod tytułem „Historie garbackiego słoneczka – czyli drewniane wille i nie tylko”, a uczniowie z klasy VI a: Roksana Górnicka, Laura Rutka i Paweł Gnyś przedstawili prezentację multimedialną pod tytułem „Mamy letnisko nie tylko w nazwie – czyli o osadnictwie letniskowym w Garbatce-Letnisko”. Prace wykonane pod kierunkiem nauczycielki - pani Ireny Cieloch - doceniło jury konkursowe i wytypowało na pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

Ich autorzy i opiekunka otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów: Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze i gminę Kozienice. Ponadto wędrują one na etap konkursu województwa mazowieckiego. Szczęśliwi zwycięzcy spotkają się na podsumowaniu tego etapu, które odbędzie się 24 marca 2018 r. w Serocku nad Zalewem Zegrzyńskim.

Irena Cieloch

VII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Garbatka- Letnisko

W dniu 24 lutego 2018 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce- Letnisko rozegrany został VII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Garbatka- Letnisko. W zawodach wystartowało 58 mieszkańców gminy Garbatka- Letnisko. Komisja sędziowska pracowała w składzie: Waldemar Langa, Andrzej Suwała i Tomasz Krekora. Wszystkich przybyłych zawodników powitała dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej  w Garbatce- Letnisko Pani Agnieszka Babańca. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała sekretarz gminy Pani Teresa Fryszkiewicz. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Turniej sfinansowany został z środków komisji przeciwdziałania problemom alkoholowym.


Wyniki:


Kat. Dziewczęta młodsze:
1 miejsce- Zuzanna Fryszkiewicz
2 miejsce- Hanna Gnyś
3 miejsce- Julia Pomarańska
4 miejsce-Laura Rutka
5 miejsce- Maja Molęda
6 miejsce- Amelia Banaś

Kat. Dziewczęta starsze:
1 miejsce- Edyta Seremak
2 miejsce- Weronika Oleś
3 miejsce- Martyna Klimowicz
4 miejsce- Patrycja Przerwa
5 miejsce- Agata Sałek
6 miejsce- Weronika Wiśniewska

Kat. Chłopcy młodsi:
1 miejsce- Dawid Gnyś
2 miejsce- Adrian Majcher
3 miejsce- Kacper Sobieszek
4 miejsce- Mateusz Szewczyk
5 miejsce- Jakub Kublik
6 miejsce- Seweryn Iwanowski

Kat. Chłopcy starsi:
1 miejsce- Patryk Klimowicz
2 miejsce- Kacper Garczyna
3 miejsce- Łukasz Wojas
4 miejsce- Szymon Jędrys
5 miejsce- Jan Kubiak
6 miejsce- Kacper Wiraszka

Kat. Mężczyźni 20-40 lat:
1 miejsce- Krystian Gołąbek
2 miejsce- Andrzej Sekuła
3 miejsce- Patryk Zawadzak
4 miejsce- Łukasz Maj
5 miejsce- Sebastian Żabicki
6 miejsce- Marcin Maj

Kat. Mężczyźni 40-65 lat:
1 miejsce- Wojciech Stankiewicz
2 miejsce- Robert Janicki
3 miejsce- Andrzej Gołąbek
4 miejsce- Arkadiusz Sobieszek

Kat. Mężczyźni plus 65 lat:
1 miejsce- Andrzej Kucharski
2 miejsce- Zbigniew Dzikowski
3 miejsce- Waldemar Banaś
4 miejsce- Jerzy Sajnóg

 

W czasie ceremonii podsumowania zawodów puchary i dyplomy wręczali: Przewodniczący Rady Gminy Garbatka- Letnisko Pan Włodzimierz Mazur, sekretarz Pani Teresa Fryszkiewicz, przewodniczący komisji rozwiązywania problemów alkoholowych Pan Waldemar Banaś oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi Pani Agnieszka Babańca.

Gratulujemy!

Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego 2018 r. w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu  został przeprowadzony szkolny konkurs  dla klas 4-6 na temat bezpieczeństwa w sieci. Jego głównym celem było upowszechnienie wśród dzieci wiedzy o bezpieczeństwie oraz kształtowanie właściwych postaw wobec zagrożeń wynikających z korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Rozgrywki międzyklasowe przybrały formę quizu,  który przeprowadzony został przez dwóch nauczycieli, pana Andrzeja   Suwałę, opiekuna  Samorządu Szkolnego, i pana Waldemara Langę. Z każdej klasy zostało wytypowanych dwoje uczniów, którzy reprezentowali klasę. Mieli  oni za zadanie rozwiązać test składający się z 12 pytań.  

Wyłoniono zwycięzców konkursu:
I miejsce- klasa 5b,
II miejsce- klasa 4a,
III miejsce - klasa 5a.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzyna temat bezpieczeństwa w sieci i nie tylko!

Po zakończeniu quizu pytania, z którymi zmierzyli się przedstawiciele poszczególnych klas, zostały wyświetlone na dużym ekranie, dzięki czemu także i pozostali uczniowie mogli zapoznać się z tematyką konkursu, a następnie wspólnie z nauczycielami przeanalizować poruszane na spotkaniu kwestie, a także dokonać usystematyzowania zdobytych podczas spotkania wiadomości.

Spotkanie dla Rodziców z przedstawicielami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji

8 lutego 2018 r. odbyły się zebrania z rodzicami kl. I-VIII oraz II-III gimnazjum podczas których zostali zaproszeni na spotkanie z Paniami z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji - z p. Karoliną Nowocin oraz p. Magdaleną Warchoł. Głównym tematem poruszanym na spotkaniu były współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży. W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu przedstawione zostały zagrożenia płynące z Internetu – tą część spotkania przeprowadziła pani Karolina Nowocin.

Druga część – przeprowadzona przez panią Magdalenę Warchoł – dotyczyła zażywania substancji psychoaktywnych. Rodzice oraz nauczyciele z zaciekawieniem słuchali informacji przekazywanych przez funkcjonariuszki. Mieli także okazję zobaczyć, jak wyglądają narkotyki i dopalacze, ponieważ Panie przyjechały z Edukacyjną Walizką Narkotykową zawierającą atrapy narkotyków i przyrządów służących do ich przechowywania.

Dzień Babci i Dziadka w klasach I

„Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!”

Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas.   Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie - to nasze kochane babcie i dziadkowie.

21, 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy - to Dzień Babci i Dzień Dziadka. 12 stycznia i 2 lutego 2018 r. w naszej szkole w klasach pierwszych zorganizowane zostały uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka,  na które licznie przybyli Babcie i Dziadkowie. Dzieci przygotowały dla nich pod okiem nauczycielek pani Elżbiety Mazur i pani Danuty Matysiak przedstawienie pt. „Piekł dziadek świąteczną babkę ”, recytowały wiersze, śpiewały piosenki , tańczyły krakowiaka oraz wspólnie ze swoimi bliskimi bawiły się w konkursach. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich "skarbów".  Na koniec uroczystości wnuki wręczyły babciom  i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Po części oficjalnej, niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Elżbieta Mazur i Danuta Matysiak

Wykonanie: Dan-net