• bal
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • lewa
 • prawa
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p
 • p

Aktualności

Hejt? Hejtu nie promuję, hejt banuję, bo reaguję – warszaty.

Z inicjatywy szkolnego wolontariatu zostały przeprowadzone warszaty dla uczniów naszej szkoły na temat mowy nienawiści, cyberbullingu i trollingu.

Uczennice klasy 8 b Oliwia Jurek i Ewa Mojsiuszko przygotowały cykl zajęć dla klas IV – VIII i klas III gimnazjum.

Podczas warsztatów  podejmowany był aktualny i ważny problem, jakim jest obecność mowy nienawiści w mediach, na portalach  społecznościowych i przestrzeni publicznej. Tematyka zajęć dotyczyła  tego, czym jest wolność słowa a czym język nienawiści – jakie jest jego źródło. Czym są stereotypy, język mediów i portali społecznościowych. Poruszone były również zagadnienia związane z konsekwencjami posługiwania się mową nienawiści, zarówno prawne, jak i psychologiczne.

Młodzież naszej szkoły aktywnie pracowała na warszatach, chętnie prezentowała swoje poglądy i poszerzyła swoją wiedzę na temat hejtu  oraz mowy nienawsści.

Opiekun SKW
Monika Bernacik

VIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Garbatka- Letnisko

W dniu 16 lutego 2019 roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce- Letnisko rozegrany został VIII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Garbatka- Letnisko. W zawodach wystartowało 56 mieszkańców gminy Garbatka- Letnisko. Komisja sędziowska pracowała w składzie: Waldemar Langa, Andrzej Suwała i Tomasz Krekora.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Wójt Gminy Garbatka- Letnisko Pani Teresa Fryszkiewicz. Następnie głos zabrała Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce- Letnisko Pani Agnieszka Babańca życząc wszystkim wspaniałej rywalizacji sportowej. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym.

Wyniki:


Kat. Dziewczęta młodsze:
1 miejsce- Julia Pomarańska
2miejsce- Hanna Gnyś
3 miejsce- Nikola Janicka
4 miejsce-Zofia Mieczyńska
5 miejsce- Amelia Banaś
6 miejsce- Maja Zawodnik

Kat. Dziewczęta starsze:
1 miejsce- Weronika Oleś
2miejsce- Oliwia Karaś
3 miejsce- Laura Rutka
4 miejsce- Julia Spytek

Kat. Chłopcy młodsi:
1 miejsce- Dawid Gnyś
2 miejsce- Seweryn Iwanowski
3 miejsce- Patryk Olejarz
4 miejsce- Jakub Kublik
5 miejsce- Kacper Sobieszek
6 miejsce- Igor Zbrożyna

Kat. Chłopcy starsi:
1 miejsce- Dawid Langa
2 miejsce- Łukasz Wojas
3 miejsce- Paweł Sobczyk
4 miejsce- Michał Dziosa
5 miejsce- Jan Kubiak
6 miejsce- Kacper Karsznia

Kat. Mężczyźni 18-40:
1 miejsce- Krystian Gołąbek
2miejsce- Andrzej Sekuła
3 miejsce- Łukasz Wiraszka
4 miejsce- Sebastian Żabicki
5 miejsce- Sebastian Ziemka
6 miejsce- Marek Ziemka

Kat. Mężczyźni 40-65:
1 miejsce- Wojciech Stankiewicz
2miejsce- Robert Janicki
3 miejsce- Andrzej Gołąbek
4 miejsce- Tomasz Langa
5 miejsce- Jarosław Wojas
6 miejsce- Lech Pyrko

Kat. Mężczyźni plus 65:
1 miejsce- Andrzej Kucharski
2miejsce- Zbigniew Dzikowski
3 miejsce- Waldemar Banaś
4 miejsce- Kazimierz Domeradzki

 

W czasie ceremonii podsumowania zawodów puchary i dyplomy wręczali: Wójt Gminy Garbatka- Letnisko Pani Teresa Fryszkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Garbatka- Letnisko Pan Włodzimierz Mazur, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi Pani Agnieszka Babańca, nauczyciele wychowania fizycznego Pan Waldemar Langa oraz Pan Andrzej Suwała.
Gratulujemy!

Agata Zaborska uczennica klasy Vb laureatką konkursu plastycznego.

W Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu 2 lutego 2019 roku odbyły się obchody święta Matki Boskiej Gromnicznej. Jak co roku uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele z Wolanowa znajdującego się na terenie muzeum. Po mszy odbyła się prezentacja zwyczajów charakterystycznych dla tradycji ludowej związanej ze świętem Matki Boskiej Gromnicznej w wykonaniu zespołu śpiewaczo-obrzędowego „Korzenie” z Łaguszowa. Kulminacyjnym momentem całej uroczystości było ogłoszenie wyników konkursu na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową” i wręczenie nagród. Na konkurs wpłynęło ponad dwieście  prac ze szkół regionu radomskiego.

Uczennica naszej szkoły Agata Zaborska zdobyła wyróżnienie w kategorii współczesna ozdoba choinkowa. Święto Matki Boskiej Gromnicznej w Muzeum Wsi Radomskiej zakończyło się przedstawieniem w wykonaniu zespołu „Korzenie” z Łaguszowa. Uroczystości odbyły się pod honorowym patronatem Księdza Biskupa Henryka Tomasika Ordynariusza Diecezji Radomskiej.

szkolny koordynator konkursu

Agata Styczyńska

Dzień Babci i Dziadka w klasach II

Początek roku 2019 był chłodny i ponury, ale 24 i 25 stycznia  w klasach drugich zrobiło się ciepło, słonecznie i wesoło. Wszystko to za sprawą przybyłych na zaproszenie wnuków i wychowawców klasy II a i II b,  szczególnych gości - babć i dziadków.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyły się w tych dniach spotkania integracyjne. Dzieci z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowały piosenki i wiersze. Goście mogli też obejrzeć przedstawienie o „Czerwonym Kapturku”, a także żartobliwą „Opowieść o Dziadku i Babci”.

Wnuki obdarowały swoich ukochanych bliskich własnoręcznie wykonanymi upominkami. Były to portrety oraz widoczki do powieszenia na ścianie. Rodzice przygotowali dla wszystkich poczęstunek. Babcie i dziadkowie chętnie uczestniczyli we wspólnych zabawach i konkursach. Razem z wnukami śpiewali piosenki. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i zachwytów nad najdroższymi wnukami.

Wszystkim naszym gościom życzymy stu lat życia w zdrowiu i szczęściu. Niech wnuki będą dla nich pociechą, wsparciem i radością. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Elżbieta Mazur
Danuta Matysiak

Kochani Rodzice!

Zapraszamy do włączenia się i propagowania akcji „Pomaganie przez oglądanie”  fundacji "Budujmy Lepszy Świat w Ciągu Najbliższych Lat". Wystarczy oglądać materiały na kanale w serwisie You Tube https://www.youtube.com/channel/UCWzmeUYhkYKgwPGiNfdUHyA.

Treści zamieszczane przez fundację propagują czytanie dzieciom. Są to opowiadania, wiersze oraz piosenki. Akcja pomaga budować wrażliwość społeczną i empatię u dzieci i młodzieży. Zachęca również rodziców do  wspólnego spędzania czasu z dziećmi. Poniżej przedstawiamy jeden z filmów nagranych w ramach akcji (wiersz Marii Konopnickiej pt. „Stefek Burczymucha”)

Cała szkoła na audiencji u Dzieciątka Jezus

Boże  Narodzenie przybliża nam prawdę o wielkiej miłości Boga do człowieka. Bóg stał się jednym z nas, przyjął postać człowieka, aby nas zbawić. Radując się tajemnicą przyjścia na świat Syna Bożego, czytamy Ewangelię o Jego narodzeniu, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, przygotowujemy jasełka.

19 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyły się jasełka pt. "Cała szkoła na audiencji u Dzieciątka Jezus”. Przed południem przedstawienie mogli obejrzeć uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, zaś wieczorem o godz. 18.00  podczas uroczystej Wigilii jasełka mogli zobaczyć także emerytowani nauczyciele naszej szkoły i zaproszeni goście.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klasy IVa, IVc i VIb. Współczesny scenariusz przedstawienia ukazał prawdę o tym, że Jezus rodzi się w sercach społeczności szkolnej i za ten dar pragniemy Mu podziękować. Rada pedagogiczna została przerwana przybyciem Anioła, który ogłasza im radosną nowinę o narodzeniu Syna Bożego. Poruszeni tą wiadomością  nauczyciele zastanawiają się, jakie dary złożą z uczniami Dzieciątku Bożemu.

Mogliśmy zobaczyć, jak uczennica pod opieką polonisty recytowała wiersz o tematyce bożonarodzeniowej. Dialog matematyka z uczniem przedstawiał trudy związane z wykonywaniem działań matematycznych. Plastyk  przedstawił prace z konkursów, na których mogliśmy zobaczyć naszą szkołę, uczniów, grono pedagogiczne, dyrektorów, stajenkę betlejemską. Nauczyciel muzyki przygotował zespół taneczny, który przy piosence ,,Raduje się dusza ma” wykonał przed Jezusem taniec. Nauczyciel przyrody zaniósł Jezusowi wodę mineralną zgodnie z powiedzeniem ,,zimna woda zdrowia doda”. Z kolei wuefiści zaprezentowali drużynę sportową, która złożyła Jezusowi w darze piłkę nożną. Pięknie zabrzmiała kolęda  ,,Cicha noc”, zaśpiewana w języku angielskim i niemieckim pod kierunkiem nauczycieli języków obcych. Pani ze świetlicy przygotowała grupę kolędników, zaś katecheta program pt. "Wieczór wigilijny”. Poszczególne sceny przeplatane były śpiewem kolęd w wykonaniu chóru szkolnego.

Na koniec życzenia złożyli uczniowie i panie dyrektorki szkoły: Agnieszka Babańca i Ewelina Piecyk-Kowalska. Głos zabrała również pani wójt Teresa Fryszkiewicz, która złożyła życzenia w imieniu własnym, Przewodniczącego Rady Gminy i Radnych. Następnie fragment Pisma Świętego odczytał ksiądz proboszcz Augustyn Rymarczyk. Podziękował on także, za spotkanie i kontynuowanie przez dzieci pięknej polskiej tradycji jaką są bożonarodzeniowe jasełka.

Jasełka przygotowali siostra Jadwiga Szczepańska i ksiądz Filip Lorenc, pomagały pani Anna Rutka i pani Karolina Matejszczak, dekoracje przygotowała pani Agata Styczyńska, a oprawę muzyczna zapewniły chór i zespół szkolny pod opieką pana Tomasza Kubiaka. Całości dopełniła prezentacja pani Moniki Rodakowskiej.

Niech czas Bożego Narodzenia napełnia nas nadprzyrodzoną radością i pokojem w Nowym Roku 2019!

siostra Jadwiga Szczepańska

Mistrzostwa Szkoły w Armwrestlingu

W dniu 12 grudnia 2018 roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce- Letnisko odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Armwrestlinu. W zawodach wystartowało 178 uczniów naszej szkoły. Turniej sędziowany był przez nauczycieli wychowania fizycznego Waldemara Langę, Tomasza Krekorę oraz Andrzeja Suwałę.
Wyniki:


Kat. Klasy czwarte dziewczęta:
1 miejsce-Amelia Drachal
2 miejsce-Karolina Pomarańska
3 miejsce- Marlena Maj

Kat. Klasy czwarte chłopcy:
1 miejsce-Mikołaj Wrona
2 miejsce-Łukasz Derlatka
3 miejsce-Błażej Maciąg

Kat. Klasy piąte dziewczęta:
1 miejsce- Paulina Motyka  
2 miejsce- Sandra Paprocka
3 miejsce- Julia Pomarańska

Kat. Klasy piąte chłopcy:
1 miejsce-Adrian Kłos
2 miejsce-Mateusz Szewczyk
3 miejsce-Sebastian Zawadzak

Kat. Klasy szóste dziewczęta:
1 miejsce- Hanna Gnyś
2 miejsce- Agata Maj
3 miejsce- Maja Zawodnik

Kat. Klasy szóste chłopcy:
1 miejsce-Patryk Olejarz
2 miejsce-Kacper Sobieszek
3 miejsce-Seweryn Iwanowski

Kat. Klasy siódme dziewczęta:
1 miejsce-Zuzanna Szewczyk
2 miejsce-Ewa Kujawińska
3 miejsce-Roksana Górnicka

Kat. Klasy siódme chłopcy:
1 miejsce-Szymon Jędrys
2 miejsce-Maciej Zaręba
3 miejsce-Kacper Wiraszka

Kat. Klasy ósme dziewczęta:
1 miejsce-Oliwia Wójcik
2 miejsce-Katarzyna Szczepanek
3 miejsce-Wiktoria Krawczyk

Kat. Klasy ósme chłopcy:
1 miejsce-Kacper Garczyna
2 miejsce-Mateusz Wójcicki
3 miejsce-Kacper Kalinkowski

Kat. Klasy gimnazjum  dziewczęta:
1 miejsce-Weronika Oleś
2 miejsce-Katarzyna Orłowska
3 miejsce-Zuzanna Majewska

Kat. Klasy gimnazjum chłopcy:
1 miejsce-Oskar Łyjak
2 miejsce-Kacper Cybulski
3 miejsce-Mateusz Duda

W czasie ceremonii zakończenia turnieju medale   i dyplomy wręczali: dyrektor szkoły Pani Agnieszka Babańca, nauczyciele wychowania fizycznego Andrzej Suwała oraz Waldemar Langa.
Gratulujemy!

IV SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

W dniu 12 grudnia 2018 roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce- Letnisko odbył się IV Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Samorząd Uczniowski klas IV- VIII i klas gimnazjalnych. Uroczystego otwarcia konkursu dokonała dyrektor szkoły Pani Agnieszka Babańca. Jury  w składzie Pani Renata Maj, Pan Krzysztof Boryczka przewodniczył ks. Filip Lorenc. Koncert kolęd poprowadził opiekun Samorządu Uczniowskiego Pan Andrzej Suwała. Na instrumentach klawiszowych akompaniował Pan Tomasz Kubiak, a na cajonie zagrał Jan Kubiak.


W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 13 klas, które zaprezentowały poniżej wymienione kolędy:

 1. Gdy śliczna panna- klasa IVA;
 2. Cicha noc, święta noc- klasa IVB;
 3. Pójdźmy wszyscy do stajenki- klasa IVC;
 4. Przybieżeli do Betlejm- klasa VA;
 5. Jezus malusieńki- klasa VB;
 6. Do szopy hej pasterze- klasa VC;
 7. Gore gwiazda Jezusowi- klasa VIA;
 8. W żłobie leży- klasa VIB;
 9. Lulaj że Jezuniu- klasa VIIA;
 10. Bóg się rodzi, noc truchleje- klasa VIIIA;
 11. Wśród nocnej ciszy- klasa VIIIB;
 12. Dzisiaj w Betlejem- klasa IIIA;
 13. Gdy się Chrystus rodzi- klasa IIIB.

Pięknie zaśpiewane i zagrane tradycyjne polskie  kolędy wprowadziły społeczność uczniowską w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.
Wyniki przedstawiają się następująco:
1 miejsce- klasa VC
2 miejsce- klasa VB
3 miejsce- klasa VA

Wyróżnienie - klasa IIIA ex aequo klasa VIIIA

Serdeczne gratulacje dla wszystkich wykonawców,
a w szczególności dla laureatów!

Wizyta św. Mikołaja

Postać św. biskupa Mikołaja, jego miłość bliźniego, to piękny wzór, aby wzbudzić w sercach dzieci postawę wdzięczności i uwrażliwienia na innych.

W dzień św. Mikołaja 6 grudnia odbył się w szkole apel, Który przygotowali uczniowie Samorządu Szkolnego kl. I-III pod kierunkiem p. Danuty Siembor.

Wszystkie dzieci oczekiwał na przybycie św. Mikołaja, powitały go śpiewem i oklaskami. Po apelu zostały rozdane podarunki, co wzbudziło wiele radości. Św. Mikołaj również otrzymał prezent i zaproszenie na przyszły rok.

Jubileuszowy Turniej Tenisa Stołowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbatce- Letnisko

W dniu 8 grudnia 2018 roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im Królowej Jadwigi w Garbatce- Letnisko rozegrany został Jubileuszowy Turniej Tenisa Stołowego upamiętniający 95 rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbatce- Letnisko. Honorowy patronat nad imprezą objęła Wójt Gminy Garbatka- Letnisko Pani Teresa Fryszkiewicz. Zawody zgromadziły 21 zawodników z dwóch ośrodków OSP, tj. z Garbatki- Letnisko i Sieciechowa. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał druh Waldemar Banaś. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska w składzie: Andrzej Suwała i Waldemar Langa. Rywalizacja do półfinałów prowadzona była systemem pucharowym, a następnie systemem każdy z każdym.

Wyniki:
Kat. – 18 lat:
1 miejsce-Dawid Langa
2 miejsce-Maciej Kowalczyk
3 miejsce-Maciej Majcher
Kat. +18 lat:
1 miejsce- Tomasz Langa
2 miejsce- Waldemar Langa
3 miejsce- Andrzej Sekuła

W czasie ceremonii zakończenia zawodów puchary i dyplomy wręczali: kierownik referatu organizacyjnego Urzędu Gminy Garbatka- Letnisko Pani Magdalena Marszałek Węsek, nauczyciele wychowania fizycznego Waldemar Langa oraz Andrzej Suwała.
Podsumowania turnieju dokonał Pan Waldemar Banaś dziękując wszystkim za sportową rywalizację. Słowa uznania skierował także do współorganizatorów turnieju- Gminnej Świetlicy oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce- Letnisko. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia był również czas na życzenia świąteczne oraz noworoczne.

Gratulujemy!

XXVIII edycja konkursu „Moje spotkania z Puszczą” pt. "Puszcza Kozienicka świadkiem walk o Niepodległą"

Dobiegła końca XXVIII edycja konkursu „Moje spotkania z Puszczą” pt. "Puszcza Kozienicka świadkiem walk o Niepodległą".  We wszystkich trzech kategoriach konkursu wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły od klasy 1 szkoły podstawowej do klasy 3 gimnazjum. Jury w trakcie przeglądu i oceny prac brało pod uwagę zgodność z tematyką konkursu, wartości artystyczne, technikę i estetykę wykonania.

Uczniowie naszej szkoły, których prace zostały docenione przez jury to:

- w kategorii literatura grupa I: I miejsce Lena Basaj  z klasy IIa (opiekun p. Elżbieta Mazur);

- w kategorii literatura grupa III: II miejsce Szymon Zapora z klasy IIIa PG (opiekun  p. Agnieszka Rygiel);

- w kategorii fotografia grupa III: I miejsce Laura Rutka z klasy VIIa, II miejsce Amelia Hołuj z klasy IIIa PG, III miejsce Wojciech Maj z klasy IIIa PG (opiekun p. Agata Styczyńska).

W dniu 26 listopada 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się uroczysty finał konkursu  podczas, którego wręczono dyplomy, nagrody i wyróżnienia uczniom oraz ich opiekunom. Nasi laureaci udali się po odbiór nagród pod opieką p. Agaty Styczyńskiej. Podczas finału okazało się, że nasza szkoła była w czołówce pod względem ilości nagrodzonych prac. Jesteśmy z tego bardzo dumni, nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

szkolny opiekun konkursu: Agata Styczyńska

Warsztaty z uśmiechem

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"- J. Korczak

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, z  inicjatywy pań: Danuty Fałek i Moniki Bernacik, w dniu 4 grudnia zostały przeprowadzone profesjonalne  warsztaty zdobienia bombek  dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej. Dzięki tym zajęciom nasi wychowankowie poczuli magię Bożego Narodzenia,  ducha czasów, w których własnoręczne wykonywanie ozdób choinkowych jest najpiękniejszą częścią świąt. Podczas warsztatów uczniowie wzięli udział w projekcji filmu instruktażowego, z którego dowiedzieli  się, jak wygląda proces powstawania bombek choinkowych,zapoznali się z metodami zdobienia bombek, otrzymali prawdziwą,szklaną bombkę choinkową, własnoręcznie ją ozdabiali , korzystając z pełnej palety barw oraz kolorowych ozdób i brokatu. Na zakończenie bombki zostały zapakowane w pudełka, by mogły służyć jako prezenty dla najbliższych. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni i dumni  z własnoręcznie wykonanej  bombki.

Monika Bernacik

VII Mikołajkowy Turniej Oyama Karate o Puchar Wójta Gminy Garbatka- Letnisko, 1 grudnia 2018 r

W dniu 1 grudnia 2018 roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce- Letnisko rozegrany został VII Mikołajkowy Turniej Oyama Karate o Puchar Wójta Gminy Garbatka- Letnisko. W zawodach wystartowało 167 zawodniczek i zawodników z pięciu klubów karate. W gościnne progi szkoły zawitali zawodnicy z Łódzkiego Klubu Oyama Karate NEKO, Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate WASHI, Tarnobrzeskiego Klubu OYAMA Karate, Klubu Sportowego OYAMA Rzeszów oraz Nadwiślańskiego Klubu Sportów Walki WULKAN. Reprezentanci poszczególnych klubów rywalizowali w konkurencji Kata w siedmiu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Mistrzostwa zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Garbatce- Letnisko oraz Nadwiślański Klub Sportów Walki Wulkan w Kozienicach pod honorowym patronatem wójta Gminy Garbatka- Letnisko Pani Teresy Fryszkiewicz. W imieniu organizatora wszystkich przybyłych zawodników, rodziców i trenerów powitała dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Pani Agnieszka Babańca, która życzyła samych niezapomnianych chwil oraz wspaniałej rywalizacji. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała wójt gminy Garbatka- Letnisko Pani Teresa Fryszkiewicz. Pani wójt poinformowała również o rychłym rozpoczęciu budowy hali sportowej. W czasie ceremonii otwarcia zawodów Sensei Andrzej Suwała wręczył pani wójt okolicznościowy grawerton dziękując jednocześnie za dotychczasową współpracę na rzecz rozwoju Oyama Karate.

Czytaj więcej...

Łosiowisko: Garbatka patriotyczna i uzdrowiskowa

O Garbatce Letnisku, swojej Małej Ojczyźnie, pięknie położonej w Puszczy Kozienickiej, pośród sosen, na wydmach, w kontekście jej historii i wychowania patriotycznego, w Radiu dla Ciebie mówili: Irena Cieloch, Mariola Nowakowska (nauczycielki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi), Elżbieta Dziedzicka (badaczka dziejów Garbatki, redaktorka „Mojej Garbatki”) oraz Krzysztof Boryczka (nauczyciel, członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej).

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu

"Nowy grób na stulecie niepodległości?"

Nietypowy pomysł na świętowanie niepodległości ma lokalna społeczność Garbatki Letnisko. W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę wolności społeczność szkolna, parafia i mieszkańcy zbierają pieniądze na renowację miejsca spoczynku rodziców Anny Lewandowiczówny – działaczki Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej obwodu kozienickiego, więźniarki i ofiary obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z panią dyrektor Agnieszką Babańcą "Nowy grób na stulecie niepodległości?"

"Ratuj naturę - zbieraj makulaturę"

W dniu 27.11.2018 r.  w Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz ogłosiła wyniki, konkursu pt. „Ratuj naturę – zbieraj makulaturę”.  Akcja zbiórki makulatury prowadzona była od 10 września do 21 listopada 2018 r. i przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

Łącznie udało się zebrać około 13 ton makulatury.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce – klasa 6a – 3136 kg,
II miejsce – klasa 5c – 2179 kg  
III miejsce – klasa 5b – 2027 kg.

Nagroda główna wyjazd do Muzeum Papiernictwa w Dawnej Królewskiej Fabryce Papieru w Konstancinie Jeziorna, gdzie każdy uczestnik otrzyma na pamiątkę własnoręcznie wyczerpane arkusze papieru. 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Justyna Szulc

Wykonanie: Dan-net